Producenci
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Opcje przeglądania

Zestawy

Dlaczego potrzebujemy multiwitamin i minerałów?

Minerały i multiwitaminy są niezbędne każdemu człowiekowi, aby jego organizm funkcjonował w prawidłowy, harmonijny sposób, w myśl przysłowia "w zdrowym ciele zdrowy duch”. Osobom nie uprawiającym aktywnie sportów wyczynowych (w ich wypadku ilość oraz skład przyjmowanych preparatów multiwitaminowych jest zwykle wyższa i dostosowana do większych obciążeń) potrzeba tych składników w niewielkich ilości, tj. mierzonych w kilku czy kilkudziesięciu mikrogramach.

Jak dostarczać organizmowi multiwitaminy i minerały?

Głównie wystarczająca jest zbilansowana, zdrowa dieta oparta na nieprzetworzonych produktach żywieniowych, gdyż większość niezbędnych składników odżywczych przyjmujemy w pokarmie. Nasz organizm nie jest w stanie ich sam wytwarzać. Nie zawsze jesteśmy jednak w stanie przygotowywać domowe posiłki, dlatego dobrym i często stosowanym rozwiązaniem są multiwitaminy w tabletkach. Takie preparaty dają nam pewność, że pod tym kątem zadbaliśmy odpowiednio o zdrowie nasze, jak i naszych dzieci. Istnieje również część witamin, które organizm może sam wytworzyć przy wystąpieniu określonych czynników zewnętrznych, np. samodzielnie wytwarzamy witaminę D jako wynik oddziaływania światła słonecznego.

Czy cała rodzina może stosować te same preparaty multiwitaminowe?

Organizm dorosłego człowieka różni się od organizmu dziecka, dlatego najlepiej zalecane jest stosowanie dedykowanych multiwitamin, innych dla dzieci i odmiennych dla dorosłych. Niestety wielu rodziców nadal popełnia błąd podawania dzieciom multiwitamin dla dorosłych, co może odnieść skutek odmienny do zamierzonego. Poza powyższym, otrzymać można również zestawy multiwitamin i minerałów przeznaczonych odrębnie dla kobiet i mężczyzn.

Czym zatem kierować się przy wyborze odpowiedniego preparatu multiwitaminowego? Odpowiedź na to pytanie jest złożona i musimy wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak np.:

  • aktywność sportowa
  • wiek
  • płeć
  • ogólny stan zdrowia i występowanie chorób oraz indywidualne właściwości naszego organizmu
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier DPD) już od 200,01 zł.do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium