Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Fin Kromisatabs Finclub
Fin Kromisatabs Finclub

FIN KROMISATABS

  

Życie z cukrzycą

 

lek. med. Věra Adamcova

 
Na świecie żyje około 151 milionów ludzi chorujących na cukrzycę. W związku z tak zastraszającymi statystykami doszliśmy do wniosku, że musimy aktywnie włączyć się w walkę z tą podstępną chorobą. W ciągu ostatniego dziesięciolecia liczba cukrzyków wzrosła o 35%. Ilość osób cierpiących na nefropatię cukrzycową zwiększyła się aż o 115%.
 
Pod pojęciem cukrzyca kryją się dwie choroby:
1)      Diabets mellitus – moczówka cukrowa
2)      Diabetes insipidus – moczówka prosta
 
Diabetes insipidus to zaburzenie wytwarzania hormonu antydiuretycznego (ADH, wazopresyny) przez tylny płat przysadki lub niewrażliwość cewek nerkowych na wazopresynę - moczówka prosta nerkowo pochodna. Choroba ta charakteryzuje się ogromnym pragnieniem oraz wielomoczem (produkcją dużej ilości moczu).
 
Diabetes mellitus to choroba przejawiająca się również dużym pragnieniem i częstym oddawaniem moczu. Do tego dochodzi zmęczenie, ospałość, pocenie się oraz czasami silne uczucie głodu. U dzieci częstym objawem jest nocne moczenie się w przypadkach, gdy już ono nie występowało.
 
Cukrzyca powstaje w wyniku zaburzeń komórek beta w trzustce. Komórki te produkują hormon insuliny, który pomaga organizmowi na wykorzystywanie cukru ze krwi – glukozy jako głównego źródła energii. W związku z tym ogromny wpływ na chorobę ma nasz sposób odżywiania.
 
Cukrzyca dzieli się na dwa typy:
Cukrzyca insulinozależna związana jest ze zniszczeniem komórek beta u dzieci oraz dorosłych. Może być związana ze stresem i przewlekłymi infekcjami wirusowymi i bakteryjnymi, ale również czynnikami autoimmunologicznymi, to oznacza, że organizm walczy sam ze sobą. Często ujawniają się także czynniki dziedziczne.
 
Cukrzyca nieinsulinoniezależna – pojawia się przeważnie u osób starszych, często u ludzi, których krewni chorowali lub chorują na tę odmianę choroby. W przypadku cukrzycy nieinsulinozależnej trzustka produkuje insulinę, ale jest ona zbyt mało skuteczna. Głównymi objawami są swędzenie skóry, senność, zmęczenie, pragnienie, infekcje skórne, wolne gojenie się ran, mrowienie i brak czucia w kończynach dolnych, zaburzenia widzenia. Mogą również występować żółte plamy na skórze, głównie wokół oczu, częste drożdżyce narządów płciowych.
 
Choroba jest związana ze złym odżywianiem. Niektóre osoby chorujące na ten typ cukrzycy miewają zaburzenia czucia słodkiego smaku, co odgrywa znaczącą rolę w leczeniu. W przypadku takich chorych poziom cukru we krwi często ulega wahaniom. Raz może być bardzo wysoki - stan ten nazywamy hiperglikemią i może przejawiać się w ciągu kilku godzin. Skóra jest sucha, źle zatrzymuje płyny, występują zaburzenia serca i wahania ciśnienia. Odwrotnym stanem jest bardzo niski poziom cukru we krwi czyli hipoglikemia, do której dochodzi nagle, poprzez brak posiłku o odpowiedniej porze, poprzez nadmierny wysiłek, rozpoczynającą się infekcję lub nie podaniem dawki insuliny o odpowiedniej porze. Hipoglikemia objawia się uczuciem głodu, poceniem się, obniżeniem ciśnienia krwi, omdleniem.
 
Cukrzyca u kobiet w ciąży
Bardzo istotną kwestią jest wystąpienie cukrzycy u kobiety ciężarnej. W trakcie stawiania diagnozy ogromnie ważna jest historia choroby w rodzinie. Istotne jest czy matka lub babcia kobiety nie chorowała na cukrzycę w trakcie ciąży. Ciężarna może mieć obniżoną tolerancję na glukozę, wtedy konieczne jest przeprowadzenie szczegółowych badań, ewentualne przestrzeganie diety lub czasem podawanie ciężarnej insuliny. W przypadku nieprzestrzegania tych zaleceń może dojść do zaburzeń w rozwoju płodu, a w trakcie porodu do komplikacji.
 
Życie codzienne diabetyka
Wszyscy diabetycy, którzy są pod opieką poradni diabetologicznych, są poinformowani i posiadają książeczkę diabetyka. Osoby takie przestrzegają dietę i za pomocą specjalnego urządzenia kontrolują poziom cukru we krwi. Powinni zawsze nosić przy sobie leki przepisane przez lekarza lub chociaż kostki cukru w razie nagłej potrzebny. W przypadku źle prowadzonego leczenia lub jego braku dochodzi do uszkodzenia siatkówki oka lub nawet do utraty wzroku. Zaś zwiększone ciśnienie krwi prowadzi do uszkodzenia nerek i w efekcie końcowym do całkowitego ustania ich funkcjonowania. Dochodzi również do uszkodzenia nerwów peryferyjnych i naczyń w kończynach dolnych. Objawy te prowadzą do złego ukrwienia, braku czucia w kończynach, mrowienia, może również dojść do obumarcia części kończyny i konieczności jej amputacji.
Mimo, że wynaleziono sztuczną insulinę, a odkrycie to było milowym krokiem w leczeniu cukrzycy, chorych na tę chorobę ciągle przybywa (choroba cywilizacyjna). Jest to wynik stresu, złych nawyków żywieniowych, konsumpcji dużej ilości cukru, słodkich napojów, produktów z białej mąki, oraz wielu infekcji leczonych antybiotykami.
 
Brońcie się, dopóki jest czas
Tej chorobie cywilizacyjnej można jednak z powodzeniem zapobiegać. Co dobrego może mądry człowiek zrobić dla swojego zdrowia?
  • Nie przejadać się. Otyłość w większości przypadków prowadzi do cukrzycy.
  • Opracować jadłospis składający się z potraw bogatych w kompleksowe węglowodany, z niską zawartością tłuszczów i dostateczną ilością błonnika.
Nasze menu powinno zawierać świeże owoce, warzywa i soki warzywne, dzięki temu zostanie obniżone zapotrzebowanie na insulinę oraz dojdzie do obniżenia poziomu tłuszczów we krwi. Błonnik obniża nagłe wzrosty poziomu cukru we krwi. W jadłospisie winny się też znaleźć żółte sery, ryby, kapusta, czosnek, soja, drożdże. Konieczne jest także ograniczenie ilości spożywanej soli. Ogromnie ważne jest także uprawianie sportu i aktywność fizyczna.
 
Cukrzyca i alkohol
We wszystkich typach cukrzycy nader ważne jest unikanie palenia tytoniu i picia alkoholu – środki te zwiększają prawdopodobieństwo powikłań cukrzycy.U chorego na cukrzycę insulinozależną spożywanie alkoholu wzmaga obowiązek insuliny, co może doprowadzić do ostrej hipoglikemii. Jest ona wtedy w szczególności niebezpieczna, ponieważ wątroba zajęta neutralizacją alkoholu słabiej odpowiada na glukagon. Dlatego zaleca się, by cukrzyk zaprzestał lub znacznie ograniczył spożycie alkoholu. Ponadto obowiązuje bezwzględna zasada, że: Chory na cukrzycę nie powinien zużywać alkoholu w jakiejkolwiek postaci na czczo. Zaleca się, przed planowanym spożyciem alkoholu wcześniej spożyć posiłek zawierający węglowodany, ażeby uchronić się przed niebezpiecznym niedocukrzeniem.
 
Dlaczego suplementy diety?
Mimo niektórych poglądów, że dobrze skomponowana dieta wystarczy dla wyważonego funkcjonowania organizmu, a witaminy i suplementy diety są zbyteczne, nie mogę zgodzić się z tym twierdzeniem. Po wielu latach doświadczeń w leczeniu alternatywnym – akupunkturą i homeopatią, potwierdzam, że suplementy są ogromnie istotną częścią procesu leczenia alternatywnego.
Za jeden z najważniejszych suplementów uważam preparat, który zawiera chrom i wspiera skuteczność insuliny, dalej pikolinat – derywat aminokwasów, który ułatwia wykorzystanie chromu w organizmie. Kształt molekuł insuliny jest dla funkcjonowania hormonu ogromnie ważny. Bez chromu kształt molekuły ulega zmianom i insulina nie jest zdolna do skutecznego transportu glukozy do komórek. Bez dobrego transportu dochodzi do odkładania się glukozy we krwi i do reakcji łańcuchowych, które prowadzą do objawów cukrzycowych.
Chrom w organizmie występuje w formie jonów, jego ładunek elektryczny zapobiega przeniknięciu do komórek. Pikolinat tworzy z chromem wiązanie chelatowe i neutralizuje jego ładunek. Dzięki czemu pikolinat chromu w łatwy sposób przenika do komórki. Przyjmując naturalny chrom zawarty w preparacie fin Kromisatabs sprawiamy, że poziom cukru we krwi obniża się. Na podstawie moich doświadczeń mogę go gorąco polecić, zwłaszcza w przypadku cukrzycy nienisulinozależnej.

Podniesienie efektu działania insuliny pod wpływem chromu powoduje również zwiększenie wykorzystania tłuszczów jako źródła energii, a tym samym obniżenie wagi. Chrom jest wydalany z organizmu przy nadmiernym obciążeniu fizycznym, stresie i w trakcie ciąży. Dlatego również w takich przypadkach polecane jest uzupełnienie tego pierwiastka, który zawarty jest w preparacie fin Kromisatabs.

Jakie inne suplementy Finclubu polecane są diabetykom?

fin Biiolicaps – preparat zawierający olej z czosnku, który stabilizuje poziom cukru we krwi, wzmacnia odporność i usprawnia układ krążenia.
fin Visitabs – zawiera ekstrakt z mniszka lekarskiego i sproszkowane borówki, zapobiega uszkodzeniu siatkówki oka.
fin Bekavitabs (kompleks witamin z grupy B) – usprawnia układ krążenia i stabilizuje poziom cukru we krwi.
 
Na zakończenie należałoby zalecić, by każdy był odpowiedzialny za swoje zdrowie, dbał o nie w najwyższym stopniu, poprzez właściwe odżywianie, stosowną aktywność fizyczną oraz poprzez odpoczynek.
Dobrze jest także pójść czasem do lekarza, który zaleci odpowiednie stosowanie suplementów diety.
 
 
Chrom obniża poziom cukru we krwi
 
Suplement diety zawiera chrom w łatwo dostępnej formie. Chrom jest potrzebny do prawidłowego działania insuliny regulującej poziom glukozy we krwi, łagodzi stany nadmiernego apetytu, pomaga redukować skłonność do słodyczy. Jest nadmiernie wydalany z organizmu podczas ciężkiej pracy fizycznej, w sytuacjach stresowych oraz przy spożywaniu dużej ilości słodyczy.
 
Opakowanie: 120 tabletek
Sposób użycia:1 tabletka dziennie w południe lub wieczorem, 1 godzinę przed posiłkiem
Jedna tabletka zawiera: 50 µg chromu, 332 mg skrobii kukurydzianej



do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl