Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Fin Mineraltabs

FIN MINERALTABS

Podczas pocenia się, tracimy dużą ilość minerałów

lek. med. Jiří Matuška

Podczas pocenia się, tracimy dużą ilość minerałów a w organiźmie dochodzi do naruszenia równowagi jonowej. Pocimy się nie tylko podczas wysiłku fizycznego, ale również w spokoju nie wiedząc nawet ile płynów, minerałów i pierwiastków śladowych tracimy. A w następnym dniu będąc zmęczeni i ospali jesteśmy zdziwieni, dlaczego tak jest. A przecież wystarczy tak mało. W preparacie fin Mineraltabs zawarte jest całe spektrum pierwiastków, które pomagają zregenerować równowagę jonową i nabrać sił do dalszego działania. 
  

  • Preparat fin Mineraltabs zawiera pierwiastki śladowe i substancje mineralne - cynk, chrom, fosfor, krzem,magnez, mangan, miedź, selen, wapń, żelazo, pojawiają się one w aktywnej formie - wiązanej w związkach organicznych, które nasz organizm jest w stanie odpowiednio zmodyfikować i przekształcić w substancje mu niezbędne.

  • Jest doskonałym antyutleniaczem, który zapewnia poprawne funkcjonowanie dużej ilości enzymów, niezbędnych dla właściwego przebiegu biochemicznych procesów zachodzących w organiźmie, zapewniając mu tym samym poprawne funkcjonowanie a nam lepsze samopoczucie.

Zawiera w jednej tabletce: 2µg cynku, 6,5 µg chromu, 100 mg fosforu, 8 mg krzemu, 45 mg magnezu, 0,4 mg manganu, 0,25 mg miedzi , 10µg selenu, 130 mg wapnia, 2,5 mg żelaza.

Dawkowanie: 2 tabletki dziennie
Opakowanie: 120 tabletek 

Dzienne zapotrzebowanie człowieka dorosłego na pierwiastki:

Cynk   15 mg
Chrom   0,05 - 3,75 µg
Fosfor   700 - 900 mg
Krzem   100 mg
Magnet   300 - 400 mg
Mangan   2,5 - 6 mg
Miedź   1,5 - 4 mg
Selen   50 - 70 µg
Wapń   900 mg
Żelazo   10 - 18 mg


Wskazania:

  • Dodatek do codziennego pożywienia dla całej rodziny.
  • Uzupełnia niedobór minerałów i pierwiastków śladowych w naszym organizmie.
  • Pomaga przy objawach zmęczenia fizycznego i psychicznego organizmu
  • Wspomaga utrzymanie stałego poziomu cukru, dla diabetyków.
  • Profilaktyka retinopatii cukrzycowej - chroni przed uszkodzeniem siatkówki oka.

CYNK (Zn) - spełnia szereg podstawowych funkcji w organiźmie. Jest ważnym składnikiem enzymów trawiennych, bierze udział w magazynowaniu insuliny. Cynk bierze udział w utrzymaniu równowagi innych pierwiastków śladowych jak mangan, magnez, selen i miedź, chroni plamkę żółtą oka przed zmianami zwyrodnieniowymi. Odgrywa rolę w funkcjonowaniu układu rozrodczego, zwłaszcza u mężczyzn. 

Niedobór cynku - spowolnienie wzrostu, suchość oczu, drżenie kończyn, łamliwe paznokcie,brak popędu płciowego, wypadanie włosów, zaburzenia miesiączkowania., nagłe pojawienie się zmarszczek, cukrzyca, niedobór pigmentu. 

CHROM (Cr) - stabilizuje poziom cukru we krwi, obniża poziom cholesterolu, kontroluje poczucie apetytu, stymuluje działanie insuliny przy wykorzystaniu glukozy. Spełnia istotną rolę w metaboliźmie niektórych białek i tłuszczów. Zmniejsza chęć na słodycze. 

Niedobór chromu - skłonność do słodyczy, do alkoholu, stany lękowe, bóle głowy, napady nudności. 

FOSFOR (P) - znajduje się w każdej komórce organizmu. Około 80% fosforu występuje w połączeniach z wapniem w kościach. Bierze udział w tworzeniu kości i zębów, współtworzy fosfolipidy, które służą za budulec dla mózgu i komórek nerwowych. 

Niedobór fosforu - ucieczka wapnia z kości, nieregularny oddech, stany osłabienia, zaburzenia nerwowe. 

KRZEM(Si) - utrzymuje prawidłową elastyczność naskórka i włókien kolagenowych oraz elastynowych w skórze, utrudnia odkładanie blaszek lipidowych w ścianach naczyń krwionośnych chroniąc przed powstawaniem miażdżycy, działa przeciwzapalnie i przeciwalergicznie. Krzem zapobiega nadmiernym krwawieniom miesiączkowym, pobudza wzrost mięśni. Ważny jest w celu zapobiegania cellulitis u kobiet i przedwczesnemu starzeniu skóry. 

Niedobór krzemu - powoduje osteoporozę, deformacje stawów, stany zapalne powiek i spojówek, krwawienie z nosa i dziąseł (warto wtedy jednocześnie zażywać witaminę C). 

MAGNEZ (Mg) - utrzymuje normalny rytm serca, korzystnie wpływa na proces krzepnięcia krwi, jest stabilizatorem płytek krwi, wpływa na prawidłowy rozwój układu kostnego, zapobiega stresom, bólom i zawrotom głowy. Magnez jest konieczny dla właściwego metabolizmu wapnia i witaminy C, pobudza zdolność uczenia i koncentracji. 

Niedobór magnezu - objawia się drżeniem mięśniowym, skurczami mięśni, wymiotami, depresją, stanami lękowymi, zaburzeniami snu. Przy deficycie występuje uczucie mrowienia w rękach i nogach, ubytki w zębach, biegunka, dolegliwości kostne, problemy z koncentracją. 

MANGAN (Mn) - jest niezbęnym składnikiem kości, wspomaga działanie magnezu w kościach, należy do antyutleniaczy, bierze udział w trawieniu tłuszczów i cholesterolu, ma wpływ na zęby, od manganu zależy barwnik włosów, działanie trzustki, wpływa na zawartość kolagenu w tkankach. 

Niedobór manganu - powoduje deformację kości, zahamowanie wzrostu, pogorszenie się słuchu, szmery w uszach, cukrzycę, zawroty głowy. 

MIEDŹ (Cu) - stabilny składnik krwi, ma wpływ na prawidłowe funkcjonowanie układu krwiotwórczego, poprzez syntezę kolagenu i elastyny wpływa na regenerację tkanki łącznej. Miedż wraz z cynkiem przeciwdziałają uszkodzeniom wywołanym przez wolne rodniki tlenowe, miedź konieczna jest dla absorpcji żelaza, odgrywa rolę przy utlenianiu witaminy C. 

Niedobór miedzi - powoduje słabość, owrzodzenia skórne, ograniczenia płodności, anemie, migreny, osteoporozę. 

SELEN (Se) - jako antyutleniacz chroni komórki przed wolnymi rodnikami, dzięki czemu zmniejsza ryzyko wystąpienia raka, chorób serca i naczyń krwionośnych. Jest bardzo ważny do funkcjonowania systemu imunologicznego, do prawidłowego wzrostu i płodności. Zawartość selenu w pokarmach zależy od zawartości selenu w glebie. 

Niedobór selenu - bladość, łamliwe paznokcie, częste przeziębienia, zaburzenia widzenia, oznaki starzenia się, schorzenia nowotworowe. 

WAPŃ (Ca) - ważny składnik mineralny organizmu ludzkiego. Ma wpływ na prawidłowy rozwój kości, ponieważ około 99% wapnia występuje w kośćcu. Od wapnia zależy funkcjonowanie mięśni, gojenie się ran, optymizm, przyswajanie żelaza, zdrowe zęby, działa przeciwalergicznie. 

Niedobór wapnia - skurcze mięśni, drętwienie w rękach i nogach, krwotoki, złamania kości, krzywica u dzieci, osteoporoza u dorosłych 

ŻELAZO (Fe) - stanowi podstawę hemoglobiny, od żelaza zależy stan krwinek czerwonych, oddychanie komórkowe, procesy podziału komórek, przemiana hormonalna, zaopatrzenie komórek w tlen, rozwój tkanki mięśniowej. 

Niedobór żelaza - anemia, stany duszności, uszkodzenie błon śluzowych, wycieńczenie organizmu, hemoroidy, choroba wrzodowa, zaburzenia koncentracji i zapamiętywania, bladość, częśte omdlenia, przedwczesne siwienie, szum w uszach, zimne dłonie i stopy, utrata węchu. Najbardziej wrażliwe są młode organizmy, kobiety, zwłaszcza ciężarne lub mające nadmierne krwawienia miesiączkowe. lek. med. Jana Brychtova

Fin Mineraltabs jest świetnym antyutleniaczem, a przecież wszystkim wiadomo, że antyutleniacze powinny wchodzić w skład codziennego pożywienia nas wszystkich. Suplement ten oprócz swych świetnych właściwości, chroni także tkanki diabetyków, a pierwiastki śladowe w nim zawarte są niezbędne do poprawnego funkcjonowania enzymów a tym samym do procesów biochemicznych w ciele, które zapewniają bezproblemowe funkcjonowanie. Smutnym doświadczeniem jest, że komplikacje spowodowane cukrzycą są jedną z najczęstszych przyczyn problemów zdrowotnych w krajach rozwiniętych. W przypadku oczu u diabetyków największym zagrożeniem jest retynopatia cukrzycowa, tzn. uszkodzenie siatkówki oka cukrzycą. Przeciw przejawom retynopatii cukrzycowej trzeba walczyć wcześniej, niż dojdzie do pierwszych objawów. Polecam fin Mineraltabs też osobom zdrowym. A żeby być bardziej konkretna: z pacjentów - cukrzyków, którzy zaczęli używać fin Mineraltabs, nie musiałam jak narazie polecić do poradni okulistycznje dla diabetyków ani jednego. Przeciwnie, większość z nich czuje się o wiele lepiej a kilka osób niezależnie od siebie przyszło poinformować mnie, że ma niższy poziom cukru we krwi nie zmieniając oprócz podawania tego preparatu swojego stylu żywieniowego. A czego więcej może sobie lekarz życzyć?

 

fin Mineraltabs

Żródło minerałów i pierwiastków śladowych dla całej rodziny

 

Suplement diety zawiera składniki mineralne – wapń, fosfor, magnez, krzem, żelazo, cynk, miedź, mangan, selen, chrom, które pomagają odbudować równowagę jonową i nabrać siły do dalszej aktywności, wspomagają tworzenie wszystkich struktur organizmu. W trakcie pocenia się tracimy dużą ilość minerałów, czujemy się zmęczeni, zwłaszcza po wysiłku fizycznym.

 

Opakowanie: 110 tabletek

Sposób użycia: 2 tabletki dziennie, po wysiłku fizycznym

Jedna tabletka zawiera: 130 mg wapnia, 100 mg fosforu, 45 mg magnezu, 30 mg witaminy C, 8 mg krzemu, 2,5 mg żelaza, 2 mg cynku, 0,25 mg miedzi, 0,4 mg manganu, 10μg selenu, 6,5μg chromu

 do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl