Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
fin Fosfosercaps i fin Fosfocaps

Doświadczenia kliniczne neurologa z fińskimi preparatami  fin Fosfosercaps i fin Fosfocaps u dzieci i dorosłych

lek. med. Stanislav Severa  

 

Już jakiś czas temu z nieskrywaną rezerwą zacząłem sprawdzać działanie wymienionych powyżej preparatów u swoich pacjentów – zwłaszcza dzieci. Nie trzeba było zbyt długo czekać (około 2-3 miesięcy) i nadeszło zdziwienie, tym większe, bo bardzo miłe...

 

Na wstępie chciałbym w kilku słowach przybliżyć moich pacjentów. Są to przeważnie dzieci od najmłodszego wieku z ciężkimi uszkodzeniami mózgu (często z opóźnieniem w rozwoju, epilepsją).

Oprócz tego na mniejszą skalę zajmuję się też leczeniem osób dorosłych po udarach mózgu, z upośledzeniem psychicznym, epilepsją, demencją spowodowaną chorobą Alzheimera, stanach po wylewach krwi do mózgu, operacjach nowotworów mózgu czy stwardnieniem rozsianym.
 
Opinie rodziców
Opinie rodziców chorych dzieci były zgodne. Już w trakcie 2-3 dni po rozpoczęciu podawania preparatu fin Fosfosercaps lub fin Fosfocaps było widoczne, że dziecko jest aktywniejsze, wykazuje większe zainteresowanie otoczeniem, nie jest tak bardzo zmęczone, ma lepszy kontakt z mówiącymi do niego osobami, ma lepszą koncentrację, jest w lepszej kondycji ogólnej, jest spokojniejsze, lepiej zapamiętuje. W bezpośrednim związku z tym, co napisano, rodzice i środowisko zauważyli lepszy poziom komunikacji z chorymi dziećmi (bardziej złożone zdania, bogatszy słownik, większe zdolności koncentracji).
 
Fin Fosfosercaps a niemowlęta
Należałoby również opisać efekty podawania preparatu fin Fosfosercaps u niemowląt, mimo iż zgodnie z etykietą preparat jest przeznaczony dla dzieci powyżej 3 roku życia (należy przekłuć kapsułkę i stosować po kropelkach). Dlaczego właśnie u nich? Ponieważ w tym wieku rozwój dziecka jest najszybszy, a efekt godny uwagi. Celem podania preparatu jest zwiększenie ogólnej aktywności dziecka: zwłaszcza zainteresowania otoczeniem, wzmocnienie tendencji do komunikowania, większej motywacji do ruchu – to wszystko niebezpośrednio pomaga w rehabilitacji u dzieci z zaburzeniami i uszkodzeniami aparatu ruchu.
 
Spostrzeżenia pedagogów
Cenne są dla mnie również spostrzeżenia pedagogów – również te pisemne. Zawierają one, niezależnie od siebie, opinie, że dziecko lepiej i szybciej rozumuje, rozumie polecenia, ma lepszą koncentrację, jest spokojniejsze, bardziej zadowolone, zdecydowanie lepiej przebiega współpraca na linii nauczyciel – dziecko. Dzięki temu dziecko osiąga lepsze wyniki, robi mniej błędów (kiedy we właściwy sposób zrozumie polecenie – w logiczny sposób znajdzie to odzwierciedlenie w osiągniętych wynikach). Poprawa następowała głównie w przypadkach dziecięcego porażenia mózgowego, lżejszych dysfunkcjach mózgowych czy opóźnieniu psychoruchowym.
 
Wyniki u pacjentów dorosłych
W przypadku pacjentów dorosłych (przede wszystkim choroby naczniowe mózgu – od tych najlżejszych jak TIA – przemijający atak niedokrwienny do najcięższych, typu demencje, choroba Alzheimera, stwardnienie rozsiane, stany po urazach mózgu, stany po operacjach nowotworów mózgu.) efekt był porównywalny z działaniem preparatów u dzieci. Najbardziej widoczne było działanie preparatów u osób starszych z przemiajającym atakiem niedokrwiennym – TIA i objawami: lekkimi, ustępującymi jednostronnymi paraliżami ciała, afazją, zawrotami. W tej fazie, oczywiście może być to również początek poważnego zagrożenia – udaru mózgu, u wielu pacjentów doszło do poprawy, czasem nawet do całkowitego ustąpienia objawów neurologicznych i psychicznych (tzn. ustąpienia paraliżu, zawrotów, pobudzenia, afazji). U chorych z demencją w pierwszej kolejności po podaniu preparatu fin Fosfosercaps lub fin Fosfocaps nastąpiło zwiększenie tempa psychomotorycznego (tempo myślenia, spostrzegania, rozumienia). U niektórych osób doszło nawet do poprawy procesów pamięciowych, nawet w przypadku choroby Alzheimera! Pacjenci byli ponownie bardziej zainteresowani swoim otoczeniem i sobą, w łatwiejszy sposób porozumiewali się, byli aktywniejsi, bardziej zadowoleni. Skutkiem tego osoby takie były bardziej niezależne od opieki innych, mogły bardziej zająć się sobą. W przypadku chorych na stwardnienie rozsiane efekt przejawił się przede wszystkim w lepszej kondycji pacjentów, mniejszym zmęczeniu i większej aktywności.
Niesprawiedliwością byłoby pominąć osoby zdrowe – przeciążonych i zestresowanych biznesmenów, menedżerów, uczniów, studentów, ale również matki poważnie chorych dzieci. Wszyscy ci, którzy spróbowali, włączając w to mnie, poczuli przypływ energii, nie czuli już takiego zmęczenia.
 
Połączenie suplementów z lekami
Oczywistym jest, że nas lekarzy zawsze interesują działania uboczne leków. W przypadku opisowanych preparatów działanie niepożądane zaobserwowałem jedynie u niemowląt i najmłodszych dzieci. Była to nadmierna aktywność lub bezsenność. Oznaczało to tylko tyle, że podana dawka była zbyt wysoka – po jej obniżeniu w większości przypadków niepożądane objawy ustąpiły, zaś pożądane pozostały. Czasem zdarza się, że najmniejszym dzieciom jedna kapsułka fin Fosfosercaps wystarczała na 10 dni! Co daje oprócz innych bezcennych korzyści również oszczędności finansowe.
 
Leczę dzieci i dorosłych z uszkodzeniami aparatu ruchu i chorobami psychicznymi, ciężką epilepsją itp. już ponad 25 lat. W tym czasie pojawiło się wiele nowych leków i metod leczenia, również leki nootropowe (Encephabol, Enerbol, Nootropil, Piracetam, Oicamid, Kalicor), leki zawierające ekstrakt z  EGb 761 z liści Ginko Biloba (jego dobroczynne działanie na dzieci z dysfunkcjami mózgu na początku lat 90 XX wieku odkryłem właśnie ja).
 

Przez ostatni rok doświadczeń z preparatami fin Fosfosercaps oraz fin Fosfocaps muszę stwierdzić, że ich efekt w tych wskazaniach (przede wszystkim preparatu fin Fosfosercaps - fosfatydylseryna) jest lepszy niż leków wymienionych wcześniej (klasyczne leki nootropowe czy Ginko). Nie oznacza to, że nie można ich łączyć. Bardzo często można stosować kombinacje leków i preparatów z doskonałymi efektami leczniczymi.

 

fin Fosfocaps
Zapomnijcie o zapominaniu
 
Suplement diety zawiera naturalną lecytynę, magnez i mangan. Lecytyna (fosfatydylocholina) bierze udział w rozmaitych procesach przemiany materii, np. w trawieniu tłuszczów i cholesterolu., regeneruje i wzmacnia komórki wątroby i woreczka żółciowego. Poprawia jakość pamięci, zdolność koncentracji. Lecytyna, magnez i mangan wspomagają organizm przy wysiłku umysłowym i fizycznym.
 
 
Opakowanie: 50 kapsułek
Sposób użycia: 2 kapsułki dziennie, rano i w południe podczas posiłku
Jedna kapsułka zawiera: 509,6 mg lecytyny, 279 mg oleju roślinnego, 175 mg fosfatydylocholiny, 45 mg magnezu, 0,6 mg manganu
 
 
 
 
 
fin Fosfosercaps
Fosfatydyloseryna - składnik Twojego mózgu
 
Suplement diety zawiera bardzo cenną substancję – fosfatydyloserynę, która jest bardzo potrzebna dla podstawowych czynności mózgu, jest nośnikiem wielu czynności nerwowych, aktywuje i regeneruje komórki nerwowe. Poprawia stan pamięci, koncentrację i zdolność uczenia się, wpływa korzystnie na nastrój, łagodzi apatie i stany bierności, poprawia całkowity styl życia.
 
Opakowanie: 45 lub 90 kapsułek
Sposób użycia: 1-2 kapsułki dziennie, rano i w południe podczas posiłku.
Jedna kapsułka zawiera: 417 mg fosfolipidów uzyskanych z soi i olej sojowy (soja nie jest genetycznie modyfikowana), 100 mg fosfatydyloseryny, 10 mg witaminy Cdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl