Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Fin Karditabs

FIN KARDITABS

Serce centrum emocji

lek. med. Roman Jelinek

 

Coraz więcej osób interesuje się profilaktyką zdrowia – to znaczy jak podnieść jakość swojego życia i wspomóc swoje zdrowie jeszcze w czasie, kiedy czujemy się świeżo i zdrowo. Nasz fiński producent jest również tego świadomy i dzięki jego inicjatywie możemy na naszym rynku powitać suplement diety fin Karditabs. Do powstania fin Karditapsu przyczyniły się niemiłe okoliczności – w naszych krajach umieralność na choroby serca i naczyń jest na pierwszym miejscu przyczyn zgonów i wynosi ponad 50%.

 

Testy i badania trwały rok

Skład preparatu jest niespodziewanie prosty: magnez, kwas foliowy oraz witaminy B6 i B12. Oczywiście określenie, dlaczego właśnie te składniki oraz ustalenie ich idealnego stosunku nie było łatwo. To lata badań i testów klinicznych. Wspólnym mianownikiem walki z chorobami sercowo-naczyniowymi była w tym przypadku walka z podwyższonym poziomem substancji o nazwie homocysteina. Homocysteina jest w ludzkim ciele w warunkach fizjologicznych zupełnie nieszkodliwym i naturalnym produktem komórkowej wymiany substancji. Jego poziom zwiększa się poprzez wpływ niekorzystnych okoliczności (odżywianie, stres, palenie papierosów, alkohol) i jest ważnym ostrzeżeniem dla naszego zdrowia. Z reguły dochodzi do miażdżycy ścian naczyń i utraty ich elastyczności. Homocysteina bywa nazywana cholesterolem trzeciego tysiąclecia – jej podwyższony poziom we krwi ma bowiem wpływ na odkładanie złogów tłuszczowych w naczyniach krwionośnych i zwiększa w ten zposób ryzyko arteriosklerozy. W naczyniach homocysteina reaguje z  tlenem, a wynikiem tego są wolne rodniki. Na ścianach naczyń tworzą się osady z tłuszczowych substancji krewnych (szczególnie cholesterol LDL), zwiększa się ciśnienie krwi, a praca serca jest bardziej obciążona. Do bezpośredniego zagrożenie życia dochodzi w momencie całkowitego zapchania się naczyń. Funkcjonowanie serca i mózgu zależy od dostępności tlenu i jeśli organy te nie otrzymają go, a w pobliżu nie ma pomocy ze strony lekarza, skutki bywają tragiczne.

To zaburzenie metabolizmu tzw. hiperhomocysteinemia, jest uwarunkowana genetycznie, częściowo powoduje ją też niedobory witamin B6, B12 i kwasu foliowego (folianu). Ich regularne dostarczanie z pożywieniaem pomaga obniżyć produkcję homocysteiny, w związku z czym obniża się ryzyko schorzeń naczyniowych.

 

Dlaczego fin Karditabs jest elementem profilaktyki?

Zmiany te nie następują jednak z dnia na dzień. Procesy te są długotrwałe, ale atak następuje nagle. Również poziom homocysteiny i powstawanie wolnych rodników przebiega bardzo wolno. W związku z tym mogą rozwinąć się nie tylko choroby serca i naczyń, ale również choroby reumatyczne stawów, wrzody żołądka i dwunastnicy, stany zapalne jelit, łuszczyca, bezpłodność, depresja, osteoporoza i inne. Dlatego ważnym elementem profilaktyki może być fin Karditabs. Preparat zawiera wyważoną ilość substancji potrzebnych, aby podwyższony poziom homocysteiny stopniowo normalizował się. Najważniejszą rolę grają tutaj kwas foliowy oraz witaminy B6 i B12. O konieczności dostarczenia magnezu do organizmu w Finclubie napisano już wiele. Przypomnę więc jeszcze raz, że ma on ogromne znaczenie dla organizmu.

Kwas foliowy jest niezbędny dla prawidłowego rozwoju płodu. Dostateczne dostarczenie witamin B6 i B12 jest w stanie w pewien sposób zapobiec zawałowi serca lub udarowi mózgu. Jednak dostarczenie z pożywienia dostatecznej ilości właściwych substancji wymaga bardzo wielu starań. W związku z tym, że jest to bardzo trudne i niewiele osób jest w stanie takim wymaganiom podołać. Właśnie dla nich rozwiązaniem jest stosowanie suplementu diety fin Karditabs.

  

Magnez (mg) – utrzymuje prawidłowy rytm pracy serca, korzystnie wpływa na proces krzepnięcia krwi, jest stabilizatorem płytek krwi, pobudza zdolność uczenia się i koncentracji.

Kwas foliowy - reguluje w organizmie wzrost i funkcjonowanie komórek; pobudza procesy krwiotwórcze, czyli powstawanieczerwonych krwinek, jest czynnikiem antyanemicznym, wpływa dodatnio na system nerwowy i mózg, decyduje o dobrym samopoczuciu psychicznym, usprawnia funkcjonowanie układu pokarmowego, zapewnia sprawne działanie wątrobyżołądka i jelit

Witamina B6 – pełni ważną rolę fizjologiczną w organizmie,  ma wpływ na ciśnienie krwi, skurcze mięśni, pracę serca, bierze udział w przemianie aminokwasów, ułatwia ich rozkład, przemianę tłuszczów i węglowodanów, umożliwia magazynowanie energii, uczestniczy w tworzeniu enzymów, hormonów, hemoglobiny, pomaga zwalczać ból i zesztywnienia nadgarstka i dłoni.

Witamina B12 bierze udział w przemianie węglowodanowej, białkowej, tłuszczowej, zapewnia aktywność, uczestniczy w wytwarzaniu czerwonych ciałek krwi, przeciwdziała niedokrwistości, wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego, zapewnia dobry nastrój, równowagę psychiczną.

  

Fin Karditabs

Idealnie dobrany skład witamin i minerałów

Fin Karditabs to  idealnie dobrany skład witamin i minerałów. Dzięki zawartości witamin z grupy B, folianu (kwas foliowy) i magnezu odpowiednio odżywia układ sercowo-naczyniowy (np. niedobór kwasu foliowego i witaminy B6 zwiększa niebezpieczeństwo arteriosklerozy, tj. miażdżycy tętnic). Według badań naukowych za wiele przypadków zakrzepicy odpowiedzialny jest wysoki poziom homocysteiny w organizmie.

Jedna tabletka zawiera:

200 mg magnezu,83,66 mg skrobii kukurydzianej,  2,2 mg witaminy B6, 300 µg kwasu foliowego, 3  µg witaminy B12

Sposób użycia: 1 tabletka  dziennie

Opakowanie: 60 tabletekdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl