Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Choroba zwyrodnieniowa stawów

Choroba zwyrodnieniowa stawów

Osteoartroza - choroba zwyrodnieniowa stawów
 
lek. med. Jana Trebatická, prof. Zdeňka Juračková, PhD.

Choroba układu ruchowego – osteoartroza - jest jedną z najczęstszych chorob stawów kolanowych. Charakteryzuje się uszkodzeniem chrząstki stawowej. Uszkodzenie to może powodować, że główki kości zaczną się o siebie ocierać, co powoduje bolesność, sztywność i deformacje stawów. Osteoartroza powstaje w wyniku całego szeregu przyczyn powodujących zwłaszcza przeciążenie stawów (ciężki wysiłek fizyczny, otyłość, nadwaga, sport), nawracające urazy stawów, a także skłonności genetyczne. Końcowym wynikiem jest uszkodzenie chrząstki i zwiększona utrata składnika budującego tkanki. Choroba dotyka zwłaszcza drobne stawy rąk i nóg, a także nadmiernie obciążane stawy jak kolana, stawy biodrowe i chrząstkę międzykręgową. Jest to niezmiernie bolesna choroba, zaś naruszona chrząstka nie może zostać odbudowana.

 

Główne objawy osteoartrozy:

 • ból – nasila się przy aktywności stawów      
 • zesztywnienie – wywoływane jest dłuższym bezruchem stawów
 • utrata/obniżenie funkcyjności – ruch stawów staje się ograniczony
 • deformacja stawów

 Sposoby leczenia osteoartrozy:

1. Leczenie metodą tradycyjną
Większość pacjentów chorujących na chorobę zwyrodnieniową stawów ma problemy z nadwagą. Zbyt duża waga obciąża stawy. W takich przypadkach pierwszym, niezbędnym zaleceniem jest obniżenie wagi pacjenta. Kolejnym istotnym krokiem w leczeniu jest praca z rehabilitantem czy fizjoterapeutą, który będzie usprawniał zakres ruchowy stawu.
2. Leczenie farmaceutykami
W leczeniu osteoartrozy stosuje się sterydowe i niesterydowe analgetyki, analgetyki i inne leki.
3. Leczenie chirurgiczne
 
W trakcie badań przeprowadzonych w Klinice Ortopedycznej Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Komenskiego w Bratysławie pod kierunkiem lek. med. P. Cisara, PhD, podawaliśmy  pacjentom z osteoartrozą terapeutyczną dawkę 150 mg Pycnogenolu dziennie. Już po miesiącu stosowania pojawiły się widoczne wyniki.
 

Pycnogenol:

 • obniżył ból kolan spowodowany chorobą zwyrodnieniową
 • obniżył zesztywnienie kolan
 • obniżył negatywne uczucie obciążenia stawów
 • nie wykazał żadnych skutków ubocznych
 • wykazał wiele efektów pozytywnych
 
 

Pycnogenol Strong

 •  jedna tabletka zawiera dwukrotnie większą dawkę skutecznej substancji
 • opakowanie zawiera 60 tabletek, zalecane dzienne dawkowanie wynosi 1-2 tabletek
 • jedno opakowanie preparatu wystarczy na 2 miesiące kuracji
Pycnogenol jest produkowany z kory sosny przybrzeżnej rosnącej na południu Francji. Ten naturalny silny antyoksydant zwalcza wolne rodniki, które powodują uszkodzenie komórek i naruszenie systemu odpornościowego. Dietetycy z całego świata zalecają go jako kompleksową ochronę organizmu.
Pycnogenol w doskonały sposób troszczy się również o naszą skórę. Chroni kolagen i elastan, wzmacnia skórę i sprawia, że jest bardziej elastyczna, delikatniejsza. Ma młodszy i zdrowszy wygląd. do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl