Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Fin Clacaps

FIN CLACAPS

 

Jak schudnąć z suplementem diety?

doc. dr n. med. Pavel Stejskal, CSc.

 

Suplement diety fin CLAcaps zawiera kwas linolenowy (CLA) oraz pikolinian chromu. Preparaty z zawartością CLA (konjugowany kwas linolenowy) z powodzeniem są stosowane jako suplementy diety wraz z ćwiczeniami przy obniżaniu nadmiernej ilości tłuszczu, czyli obniżenia nadwagi lub otyłości. Fiński producent unowocześnił technologię i rozpoczął produkcję CLA z oleju saflorowego, który zawiera o jedną trzecią CLA więcej niż słonecznik, z którego preparaty są zazwyczaj produkowane (olej saflorowy zawiera 80% CLA i pozyskiwana jest z krokosza barwierskiego, nazwa ludowa – szafran fałszywy).

 
  
Kwas linolenowy (CLA) – redukuje tłuszcze w organizmie, wyraźnie ogranicza odkładanie tkanki tłuszczowej w organizmie, wzmacnia masę mięśniową, kształtuje sylwetkę, poprawia kondycję fizyczną i wytrzymałość, ma wpływ na procesy w organizmie, które wytwarzają energię. Dlatego jest poszukiwany przez sportowców. U osób uprawiających sport i zarazem stosujących dietę, nie dochodzi do ubytku masy mięśniowej. Zalecany jest również wegetarianom, u których stwierdzono długotrwały niedobór CLA oraz osobom, które chcą pozbyć się nadwagi.Pomaga przy arteriosklerozie, wykorzystuje się go również w profilaktyce chorób cywilizacyjnych.
 
Dlaczego chrom?
Suplement diety fin CLAcaps jest wzbogacony chromem organicznym (pikolinian chromu - bioaktywny kompleks, nazywany chelatem, w którym trzy cząsteczki kwasu pikolinowego ochraniają jon chromu), który przyśpiesza spalanie cukrów spożytych w pokarmach, co powoduje ograniczenie produkcji zapasów tłuszczu. Dzięki niemu utrzymany jest stały poziom cukru we krwi. Badania laborytoryjne wykazały, że w diecie tzw. typu zachodniego niedobór chromu wynosi aż 60% minimalnej zalecanej dawki. Niedobór chromu wpływa również na rozwój cukrzycy lub niedokrwiennej choroby serca. Tego typu choroby dotykają osoby, które spożywają zbyt wiele kalorii i nie dbają o swoją aktywność ruchową. Dlatego u osób, które mają gorszą tolerancję glukozy, podawanie pikolinianu chromu powoduje poprawę wydzielania insuliny i spadek poziomu cholesterolu i trójglicerydów.
 
Bez wysiłku utrata wagi jest bardzo trudna
Potwierdziło się, że podawanie CLA powoduje obniżenie ilości tłuszczu (szczególnie w jamie brzusznej), równocześnie zwiększa się aktywność enzymów (umożliwiają transport kwasów tłuszczowych w komórkach mięśniowych) i dochodzi do intensywniejszego spalania tłuszczów. Co najmniej dwumiesięczne podawanie CLA prowadzi do redukcji tłuszczu w organizmie, przy czym nie dochodzi do spadku aktywnej masy ciała, odwrotnie przy regularnych ćwiczeniach waga i wydajność mięśni wzrasta. CLA nie działa tylko w przypadku nadwagi, ma szerokie spektrum pozytywnego działania czego dowodem są liczne prace naukowe – wpływa na obniżenie poziomu cholesterolu, działa przeciwko powstaniu nowotworów, przeciwko powstaniu i rozwojowi arteriosklerozy, pomaga w przypadku podniesionej krzepliwości krwi, wpływa również na układ odpornościowy.
 
Rola chromu w budowaniu formy sportowej
Działanie chromu ma bezpośredni wpływ na funkcjonowanie insuliny. Insulina jest hormonem o niesamowicie silnym działaniu anabolicznym, dlatego, np. sportowcy potrzebują do regeneracji wysokiej jakości skutecznej insuliny. Intensywna aktywność fizyczna powoduje wydalanie chromu z moczem. Chrom pełni ważną rolę w organizmie sportowca, przyspiesza proces tworzenia glikogenu (materiał energetyczny zapasowy), ułatwia transport glukozy do komórek mięśniowych (bezpośredni materiał energetyczny), nasila wykorzystanie i transport aminokwasów do komórek mięśniowych (zwiększenie syntezy białka), zmniejsza rozpad potreningowy białka w mięśniach. Wymienione funkcje insuliny są niezwykle korzystne w procesie budowania formy sportowej. Chrom u osób aktywnych fizycznie wzmacnia działanie CLA, tzn. pomaga zwiększać aktywną masę ciała i obniżać tłuszcze w organizmie, wpływa na przyrost siły i masy mięśniowej, a także zwiększa tempo i wielkość energii, wykorzystywanej do pracy mięśni.. Nie należy również zapomnieć o podawaniu antyoksydantów po wysiłku fizycznym –Pycnogenolu, fin NeoEcaps, fin Prevesacaps, fin Selesanicaps i inne.
 
Którym klientom można polecić ten preparat?
Takich osób jest bardzo wiele – są to osoby otyłe lub z nadwagą, diabetycy, sportowcy i wegetarianie, osoby cierpiące na łagodną formę nadciśnienia lub podwyższony poziom cholesterolu. Wszystkie te problemy mogą wywołać wiele poważnych chorób, najczęściej jednak niedokrwienną chorobę serca i cukrzycę. Sprawdzonym środkiem profilaktycznym jest zmiana stylu życia:
 
1. Obniżenie przyjmowania wysokoenergetycznych pokarmów.
2. Regularna aktywność ruchowa o optymalnej intensywności, czasie trwania i częstotliwości.
 
Jeśli klient Finclubu zmieni tryb życia, wtedy suplement diety CLA Figurel80+kromi będzie doskonałym pomocnikiem w osiągnięciu zamierzonego efektu. Działanie CLA można uzupełnić innymi suplementami – fin Kitofitabs, który obniży ilość wchłanianego tłuszczu i podniesie skuteczność ćwiczeń. Podobne działanie mają również  fin Spirulidietabs i fin Chloretabs.
 
Na zakończenie mała uwaga – nawet najlepsze zamiary i chęci wprowadzone w niewłaściwym czasie nie są możliwe do zrealizowania. Aby suplement diety był skuteczny, musi zostać podany klientowi w chwili, gdy zdecyduje się on obniżyć swoją wagę łącząc aktywność ruchową z niskoenergetyczną dietą. W takiej chwili przeszkolony Finclubowicz wraz z właściwym preparatem jest prawdziwym darem z niebios.
 
 
fin CLAcaps
Dla pięknej sylwetki
 
 
Suplement diety zawiera konjugowany kwas linolowy (CLA) z krokosza barwierskiego, który redukuje tłuszcze w organizmie, wzmacnia masę mięśniową, poprawia kondycję fizyczną i wytrzymałość. Ma wpływ na procesy w organizmie, które wytwarzają energię. Przyczynia się do zaniku cellulitu i poprawy sylwetki. Suplement diety jest wzbogacony chromem, który przyśpiesza spalanie cukrów. 
 
Jedna kapsułka zawiera: 500 mg oleju saflorowego z krokosza barwierskiego (Carthanus tinctorius), 400 mg sprężonego CLA, 50µg chromu
Dawkowanie: 3 kapsułki dziennie
Opakowanie: 60 kapsułekdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl