Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
KROK TRZECI – OCZYSZCZANIE ORGANIZMU

KROK TRZECI – OCZYSZCZANIE ORGANIZMU

 

Trzecim i ostatnim krokiem elementem jest oczyszczanie organizmu. Jest to niezbędny krok, dzięki któremu nasz organizm odzyska pożądaną równowagę, a nasza skóra - piękno i blask.

 

KĄPIELE W WANNIE

Zasadowe kąpiele w wannie powinny trwać minimum 30 minut do godziny, a nawet do kilku godzin. Dzięki wysokiej zawartości zasadotwórczych minerałów w solach MeineBase, współczynnik pH w wodzie, po rozpuszczeniu w niej soli MeineBase, wynosi 8,5, co w przybliżeniu odpowiada pH wód płodowych w łonie matki. Dzięki takim kąpielom nasza skóra stanie się nie tylko miękka i gładka, ale będziemy mogli mieć także pewność, że usunęliśmy zalegające w naszym organizmie kwasy i toksyny.

Do kąpieli całego ciała, potrzebujemy od 2 do 4 łyżek soli MeineBase, natomiast optymalna temperatura wody to 36-37 stopni. Wyższa temperatura wody utrudnia, a czasem wręcz uniemożliwia wydalanie toksyn z organizmu, co stanowi dodatkowe obciążenie dla naszego krwiobiegu. Tak więc należy trzymać się zasady powtarzanej przez dr h.c. Petera Jentschurę: „Procesy w organizmie przebiegają optymalnie w temperaturze ciała”. W celu utrwalenia efektu oczyszczenia, kąpiele najlepiej powtarzać systematycznie, 2-3 razy w tygodniu.

W czasie kąpieli dobrze jest wspomóc proces oczyszczania korzystając z zestawu specjalnych szczotek. Na samym początku kąpieli należy zacząć od dokładnego wyszczotkowania dłoni, palców, ze szczególnym uwzględnieniem stawów palcowych i paznokci, a później łokci. W następnej kolejności szczotkujemy stopy, kolana i łydki. Bardzo ważnym aspektem jest tutaj kierunek szczotkowania. Istotnym dla prawidłowego wydalania toksyn jest, abyśmy zawsze szczotkowali ciało w kierunku najbliższego punktu wydalniczego. Do takich punktów wydalniczych należą: pachy, pachwiny, okolice narządów płciowych, odbytu, środek brzucha, a także czubki palców dłoni i stóp.

 

KĄPIELE STÓP

Mówi się, że stopy i łydki pełnią w organizmie funkcję „trzeciej nerki”, co oznacza, że mogą one brać aktywny udział w procesie oczyszczania i filtracji zbędnych lub szkodliwych dla organizmu substancji. Dr h.c. Peter Jetschura proponuje aby wykorzystać tę naturalną funkcję stóp i wspomóc ją stosując kąpiele alkaliczne z solą zasadową MeineBase.

Do przygotowania takiej kąpieli potrzebujemy około 1 łyżki stołowej soli mineralnych, wody o temperaturze ciała, a także miski, w której można by przeprowadzić kąpiel. Zalecany czas kąpieli wynosi od 30-40 minut, a nawet do godziny. W celu maksymalizacji efektu wygładzenia skóry stóp, a także usunięcia toksyn z organizmu, zaleca się powtarzanie kąpieli 2-3 razy w tygodniu.

Podobnie jak w trakcie kąpieli całego ciała, podczas kąpieli stóp również dobrze jest wspomóc proces wydalania szkodliwych substancji, poprzez odpowiednie szczotkowanie stóp – w kierunku punktów wydalniczych, czyli w kierunku czubków palców. W przypadku występowania żylaków, należy szczotkować ostrożnie i delikatnie.

 

POŃCZOCHY I MANKIETY ZASADOWE

Jeśli nie możemy sobie pozwolić na kąpiele całego ciała, i brakuje nam czasu na regularne stosowanie kąpieli stóp, dobrym rozwiązaniem będą pończochy zasadowe. One również wspomagają procesy wydalania szkodliwych substancji z organizmu, są stosowane w nocy, w takcie snu.

Zestaw składa się z dwóch par pończoch: wewnętrznych bawełnianych i zewnętrznych wełnianych. Przed nałożeniem wewnętrznej (białej) pary, należy ją zamoczyć w roztworze zasadowym. Aby przygotować taki roztwór potrzebujemy 1 litr wody, w której następnie należy rozpuścić 1 łyżeczkę soli MeineBase. Pończochy należy wykręcić i założyć na nogi. Następnie, na zewnętrzną parę zakładamy suche pończochy wełniane.

Pończochy sięgają powyżej kolana, jednak ponieważ oczyszczanie odbywa się poprzez stopy i łydki, nie ma potrzeby zakładania ich na całe nogi. Dodatkowym atutem pończoch jest fakt, że wspomagają one redukcję cellulitu.

Na podobnej zasadzie działają również mankiety zasadowe. Można je nosić zarówno na rękach, jak i na nogach – tak w dzień, jak i w nocy. Mankiety należy zamoczyć w ciepłej wodzie (1/2 litra), do której wcześniej dodano czubatą łyżkę soli MeineBase. Następnie mankiety należy wykręcić i nałożyć na ręce lub nogi. Można je nosić pod ubraniem, zarówno podczas treningu, jak i podczas wykonywania codziennych czynności.

 

OKŁADY ZASADOWE

Dawniej, by zmniejszyć ból i ulżyć sobie przy różnego rodzaju dolegliwościach stosowano zasadowe okłady z ziół. Dziś, zrobienie takiego okładu jest jeszcze łatwiejsze – wystarczy sięgnąć po Herbatę Ziołową 7x7.

Zioła należy umieścić nad parą, lub zalać wrzącą wodą i umieścić w lnianym woreczku, a następnie przyłożyć do bolącego miejsca. Alternatywą dla herbatki ziołowej, jest zrobienie roztworu zasadowego z soli MeineBase. Potrzebujemy około 1-2 litrów wody, do której wsypujemy czubatą łyżeczkę soli MeineBase. Następnie w powstałym w ten sposób roztworze maczamy lniany, bądź bawełniany materiał, mankiety bądź pończochy zasadowe lub maskę flizelinową, wykręcamy i nakładamy na bolące miejsce. W następnej kolejności, okład przykrywamy ręcznikiem, i okrywamy kocem wełnianym lub moltonowym. Zewnętrzna warstwa powinna całkowicie przylegać i nie przepuszczać powietrza, gdyż – w przeciwnym razie – możemy narazić się na wychłodzenie lub przegrzanie.

Okłady można stosować zarówno w nocy, jak i w ciągu dnia. Należy je stosować na rozgrzane ciało, a także pamiętać, że prawidłowo nałożony okład powinien nas rozgrzewać, a nie chłodzić.

 

MASKA FLIZELINOWA

Do przygotowania maski potrzebujemy około 30-40ml ciepłej wody i szczypty soli zasadowej MeineBase. W powstałym roztworze zanurzamy Maskę Flizelinową. Po chwili wyciągamy ją z roztworu i pozostawiamy na jakiś czas do obcieknięcia. Następnie, wilgotną jeszcze maskę nakładamy na twarz. Aby uniknąć uczucia wychładzania, możemy przykryć twarz suchym ręcznikiem. Dla uzyskania pożądanych efektów, maskę należy pozostawić na około 20 minut. Co kilka minut należy zmoczyć flizelinę w roztworze, gdyż stosunkowo szybko ona wysycha. Dzięki temu zachowamy optymalny efekt maski.

Maska Fizelinowa pozwala nie tylko usunąć nadmiar kwasów i substancji toksycznych , ale także sprzyja pielęgnacji skóry twarzy, szyi i dekoltu, pozostawiając ją przyjemnie natłuszczoną. Dzięki takiej kuracji regenerują się także gruczoły łojowe.

Po zakończonym zabiegu, można posmarować skórę twarzy kremem o zasadowym pH. Stosowanie kosmetyków o pH kwaśnym (poniżej 7) spowoduje jedynie zablokowanie możliwości wydalniczych skory, czyli zniszczenie efektów zabiegu.

 

PEELING

Sól zasadowa MeineBase doskonale nadaje się do takich zabiegów pielęgnacyjnych jak peeling. Zabieg ten pobudza gruczoły skórne do produkcji sebum , dzięki czemu skóra staje się gładka i przyjemnie nawilżona.

Oprócz peelingu całego ciała, można również zafundować sobie jedynie peeling stóp. Będzie do tego potrzebna oliwa z oliwek i sól MeineBase. Najpierw należy wmasować niewielką ilość oliwy w jedną stopę. Następnie trzeba wmasować odrobinę soli zasadowej w kierunku palców. Czynności powtórzyć na drugiej stopie.

Dobrym pomysłem jest również peeling twarzy po kąpieli słonecznej, kiedy skóra wymaga regeneracji. Najlepiej najpierw zwilżyć twarz wodą, a następnie delikatnie wmasować odrobinę soli zasadowej. Dzięki temu zabiegowi, wysuszona promieniami słonecznymi skóra odzyska gładkość i stanie się odpowiednio nawilżona. Po peelingu najlepiej zastosować maskę flizelinową.

 

INHALACJE ZASADOWE

Inhalacje zasadowe są doskonałą i skuteczną metodą oczyszczania wewnętrznych dróg oddechowych oraz mózgu.

Do przeprowadzenia inhalacji zasadowej potrzeba specjalnego, składającego się z dwóch plastikowych części, zestawu do inhalacji lub miski z tworzywa sztucznego bądź metalu, wrzącej wody oraz jednej czubatej łyżeczki zasadowych soli do kąpieli. Zestawu z tworzywa sztucznego można używać nawet podczas przerwy w pracy, natomiast miska będzie idealna do domowych inhalacji. Zestawy do inhalacji można nabyć w aptece w przystępnej cenie.

Jeśli zamierzamy korzystać z metalowej miski, należy ją wcześniej ogrzać. W przeciwnym razie, woda, którą wlejemy do środka szybko się ochłodzi. Na trzy litry wody należy dodać jedną czubatą łyżeczkę soli zasadowej MeineBase.  Następnie należy dobrze wymieszać roztwór, aby sól się rozpuściła.

Na około 300 ml wrzącej wody w dolnej części zestawu do inhalacji, potrzeba jedynie niewielkiej szczypty soli MeineBase. Każdorazowo należy wdychać przez dwie do trzech minut.

Prawidłowo przeprowadzona inhalacja przy użyciu miski, wymaga korzystania z ręcznika. Należy położyć go na głowę i kark w celu zwiększenia intensywności kuracji. Osoby o wrażliwej śluzówce, mogą zrezygnować z użycia ręcznika.

Żadne dodatkowe preparaty, poza rozpuszczoną w wodzie solą MeineBase, nie są potrzebne. Zasadowość parującego roztworu niczym magnes przyciąga - i w efekcie usuwa z organizmu, kwasy i toksyny.

 

DIETA

Żyjemy i odżywiamy się coraz szybciej, niestety coraz rzadziej dbając o jakość spożywanych przez nas produktów. Gotowe dania, przetworzone produkty, sosy i koncentraty ze słoików często zawierają mnóstwo kwasów i konserwantów, które nie są obojętne dla naszego organizmu. Zakwaszają go, przyspieszając tym samym rozwój chorób i różnego rodzaju infekcji. Do najbardziej kwasotwórczych spożywanych przez nas produktów żywnościowych należą:

-mięso i jego przetwory

-jajka

-słodycze

-słodzik

-napoje słodzone i gazowane

-kawa, czarna herbata

-czerwone wino

-a także leki przeciwbólowe

Aby zapobiegać i uporać się z zakwaszeniem organizmu, zaleca się picie dużych ilości wody niegazowanej – od 1 do 1,5 litra, nisko zmineralizowanej, a także picie Herbaty Ziołowej 7x7. Dzięki temu kwasy i szkodliwe substancje zostaną wypłukane z organizmu. Kolejnym bardzo ważnym krokiem jest spożywanie większej ilości produktów zawierających pierwiastki zasadotwórcze, takich jak m.in:

-niesłodzone soki warzywne

-cytryny

-szparagi

-ananas

-migdały

-gryka

-proso

-marchew

-seler

-porzeczki

-czosnek

-jabłka

-ziemniaki w mundurkach

-jarmuż

-kalarepa

-sałata lodowa

Aby wspomóc dietę i utrzymać równowagę kwasowo-zasadową organizmu, zaleca się spożywanie zasadotwórczych produktów, specjalnie opracowanych przez dr Petera Jentschurę. Są to: kaszka Morgen Stund – z prosa, gryki, owoców i nasion oraz Siła Roślin - granulat roślinny ze 100 roślin. Należy pamiętać, że prawidłowe proporcje w odżywianiu, to 80% produktów zasadotwórczych i 20% kwasotwórczych.

Kiedy równowaga ta zostaje zachwiana i zaczynamy spożywać więcej produktów kwasotwórczych, obniża się pH naszej krwi, co w konsekwencji prowadzi do jej zgęstnienia. W wyniku tego procesu krwinkom trudniej jest transportować tlen do komórek, co odbija się na funkcjonowaniu całego organizmu. Dochodzi do kumulacji szkodliwych substancji i złogów, co zagraża zdrowiu, dobremu samopoczuciu i urodzie. Ma to również wpływ na gospodarkę hormonalną organizmu i układ immunologiczny, a co za tym idzie, zakwaszeniu organizmu często towarzyszy spadek odporności.

Na szczęście istnieją sposoby nie tylko by odwrócić proces zakwaszania, ale także by zapobiec kumulowaniu się kwasów w organizmie w przyszłości. Wystarczy neutralizować kwasy spożywając produkty takie jak Morgen Stund i Siła Roślin, nie zapominając także o oczyszczających i regenerujących kąpielach i okładach alkalicznych.

 

ZASADOWE POSIŁKI DR PETERA JENTSCHURY

Produktami wspomagającymi racjonalną pod względem równowagi kwasowo-zasadowej dietę, są: bezglutenowa kaszka MorgenStund (Poranny Posiłek) będąca zdrową alternatywą dla tradycyjnych śniadań, oraz TischleinDeckDich (Wykwintny Posiłek).

 

  • MorgenStund (Poranny Posiłek)

MorgenStund to idealny sposób na to, aby zdrowo rozpocząć dzień. Poranny Posiłek Dr h.c. P. Jentschury to kaszka z prosa i gryki z dodatkiem jabłka, ananasa, pestek dyni, nasion słonecznika, słodkich migdałów i amarantu.

Aby przygotować jedną porcję, potrzebujemy 3 łyżki stołowe produktu oraz około 180-200 ml zimnej wody. Kaszkę MorgenStund należy rozmieszać w wodzie i podrzewać. Po doprowadzeniu produktu do wrzenia, gotować na zmniejszonym ogniu przez 1-2 minuty. Następnie zdjąć z ognia i trzymać przez 5 minut pod przykryciem aż napęcznieje.

Jeśli nie mamy odpowiednio dużo czasu na przygotowanie śniadania w taki sposób, istnieje prostsza i szybsza alternatywa: Kaszkę MordenStund zalewamy wrzącą wodą i pozostawiamy przez 5 minut pod przykryciem aż napęcznieje, od czasu do czasu mieszając.

Tak przygotowane śniadanie będzie smacznym i lekkostrawnym posiłkiem, a do tego dostarczy nam niezbędnych pierwiastków zasadotwórczych i substancji witalnych. Kaszka MorgenStund jest produktem całkowicie bezglutenowym, idealnym dla diabetyków. Oprócz tego nie zawiera konserwantów, sztucznych barwników, cholesterolu ani puryny.

 

  • TischleinDeckDich (Wykwintny Posiłek)

Wykwintny Posiłek to pomysł dla prawdziwych smakoszy, którzy nie tylko chcieliby spróbować czegoś smacznego, ale jednocześnie pragną dbać o swoje zdrowie. W skład produktu wchodzą: komosa ryżowa, proso, ryż, ziemniaki, marchew, cebula, groszek, czerwona papryka i por oraz zioła i przyprawy.

Co wyróżnia Wykwintny Posiłek na tle innych zdrowotnych produktów spożywczych, to niezwykła łatwość w przygotowaniu i wyśmienity smak. Kolejnym czynnikiem, który przemawia za tym, żeby wybrać właśnie Wykwintny Posiłek, są jego odżywcze właściwości.

Komosa ryżowa

Jak już wspomniano wcześniej głównym składnikiem produktu jest komosa ryżowa, zwana także ryżem peruwiańskim lub quinoa. Jest to roślina pochodząca z Ameryki Południowej, gdzie jej właściwości odżywcze i lecznice znane są od wielu lat –nie na darmo nazywana była „złotem Inków”.

W czasach Hiszpańskiego Podboju Ameryki, wprowadzono surowy zakaz uprawy komosy, w celu osłabienia rdzennej ludności kontynentu, Inków i Azteków. Z uwagi na wysoką zawartość witamin i minerałów dziś często określa się ją mianem „superziarna przyszłości”.

Ziarna komosy ryżowej są niezwykle bogate w cynk, potas, magnez, żelazo, miedź, mangan, a także witaminy z grupy B i witaminę E. Ponadto quinoa jest cennym źródłem bezglutenowego białka, którego zawartość wynosi aż 22%. Natomiast obecność sapominy sprawia, że komosa ma silne działanie immunostymulujące, antywirusowe i przeciwzapalne.

Proso

Drugim głównym składnikiem produktu Wyśmienity Posiłek są ziarna prosa. Proso jest najdłużej uprawianym przez człowieka zbożem na świecie. W Chinach i Japonii jego uprawy rozpoczęły się zanim rozpowszechnił się tam ryż. Posiada odczyn zasadowy, przez co wzmacnia układ odpornościowy i narządy wewnętrzne, takie jak: żołądek, trzustka czy śledziona.

Wykwintny Posiłek jest produktem całkowicie bezglutenowym, nie zawiera też laktozy, ani cukru, dlatego z powodzeniem może być stosowany również przez diabetyków. Nie zawiera także żadnych sztucznych barwników, ulepszaczy, ani produktów pochodzenia zwierzęcego. Odznacza się wysoką zawartością błonnika pokarmowego i bardzo niską zawartością sodu. Na uwagę zasługuje również fakt, że aż 91% składników pochodzi z upraw ekologicznych.do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl