Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Kuracja antycellulitowa

Kuracja antycellulitowa

terapia antycellulitowa 1Dzienny Plan Antycellulitowy

Rano:

 • 1 porcja Kaszki MorgenStund
 • 1-2 łyżki stołowe Siły Roślin o smaku aromatycznym bądź owocowym 
 • 1-2 filiżanki Herbaty Ziołowej 7x7
 • Prysznic Zasadowy
 • Ćwiczenia aerobowe

W ciągu dnia:

 • 2-3 łyżki stołowe Siły Roślin o smaku aromatycznym bądź owocowym 
 • 1 porcja kaszki MorgenStund
 • 2-3 filiżanki Herbaty Ziołowej 7x7
 • Zasadowa kąpiel całego ciała z wykorzystaniem soli MeineBase połączona z regularnym szczotkowaniem (jeden do dwóch razy na tydzień, przez 30-90 minut).
 • Prysznic zasadowy, okład zasadowy i ćwiczenia aerobowe - wykonywane tak często, jak to tylko możliwe

Wieczorem:

 • 1-2 łyżki stołowe Siły Roślin o smaku aromatycznym bądź owocowym 
 • 1 zasadowa kąpiel stóp z solami MeineBase
 • Zasadowy peeling ciała
 • Ćwiczenia aerobowe, np.: spacer w parku

Na noc:

 • Pończochy oraz mankiety zasadowe zakładane tak często, jak to tylko możliwe

 

Cellulit powodują kwasy.

80% kobiet ma cellulit.

Przypuszcza się, że najczęstszą przyczyną powstawania pomarańczowej skórki jest typowa dla kobiet słaba tkanka łączna. Aby napiąć skórę inwestujemy dużo pieniędzy w drogie „cudowne specyfiki i zabiegi”, jednak najczęściej bez powodzenia – uciążliwe zgrubienia pozostają.

Co właściwie skrywa się za problemem cellulitu?

Cellulit powstaje nie tylko z powodu nadmiaru kalorii i braku ruchu, lecz w pierwszej kolejności przez nadmierną ilość kwasów w organizmie. Dlatego jednostronne błyskawiczne diety czy też cudowne pigułki nic tu nie pomogą. Klucz do sukcesu leży w całościowym programie, który pozwoli nam zrozumieć zdrowie własnego ciała i przywróci gospodarkę kwasowo-zasadową na stałe do równowagi.

Dlaczego u kobiet pojawia się cellulit?

Tkanka kobiet na udach, biodrach, pośladkach i brzuchu jest sama w sobie niezwykle elastyczną i rozciągliwą tkanką magazynującą. Uwarunkowana genetycznie w ciągu milionów lat rozwinęła się ona w spichlerz energii i tłuszczu, który w przypadku ciąży musi wystarczyć dla dwóch osób. Obecnie jednak ta wrodzona funkcja tkanki cellulitowej, polegająca na gromadzeniu jest niestety przez organizmy większości kobiet niewłaściwie wykorzystywana jako magazyn złogów, oczywiście z wszelkimi tego konsekwencjami dla skóry i tkanki.

Współczesne, charakteryzujące się nadmierną kwasowością przyzwyczajenia żywieniowe i życiowe, nadwaga, problemy jelitowe, stres, obfita konsumpcja używek, mała ilość napojów, brak ruchu, a także zbyt intensywny sport sprzyjają powstawaniu cellulitu. Jeżeli sposób życia i  odżywiania się kobiety jest nadmiernie kwasowy, wówczas w jej ciele gromadzi się dużo kwasów i substancji szkodliwych, obciążających organizm. Jednocześnie z powodu złego odżywiania się brakuje jej ważnych substancji witalnych potrzebnych do neutralizacji kwasów. Organizm pomaga więc sobie przetwarzając podczas przemiany materii kwasy i substancje szkodliwe w sole obojętne przy pomocy substancji witalnych z własnych zapasów, np. z tkanki łącznej.

terapia antycellulitowa 2Przez nadmierne zakwaszenie i powstający przez to niedobór substancji witalnych, elastyczna początkowo tkanka łączna osłabia się.

Gdy w organizmie znajdzie się więcej soli obojętnych niż mogą wydalić nerki, jelita, płuca a także skóra, wówczas są one najpierw odkładane w tkance magazynującej, wiążąc wodę i tłuszcz. Te stwardniałe struktury, w których ilość złogów stale się powiększa, stają się widoczne w strefach problemowych jako cellulit.

Problemy z przemianą materii w życiu kobiety

Już w roku 1150 Hildegarda von Bingen nauczała o szczególnych właściwościach przemiany materii u kobiet, formułując to w jednym tylko zdaniu: „Kobieta podczas owocnych lat raz w miesiącu wydziela swoje złe soki.” W przeciwieństwie do mężczyzny posiada ona tym samym do datkową możliwość pozbywania się szkodliwych substancji. Kobieta przez miesiąc gromadzi kwasy i substancje szkodliwe, aby usunąć je następnie pod czas menstruacji. Jednak gdy nagromadzi się ich zbyt dużo, zostają umiejscowione na udach, nogach, brzuchu i pośladkach.

Dolegliwości menstruacyjne jak bóle głowy, wypryski, bóle brzucha, przybieranie na wadze i inne występują często do kładnie przed „tymi dniami”, ponieważ poziom kwasów jest wtedy najwyższy. Po miesiączce dolegliwości te znowu ustępują. Każda kobieta ma miesiączkę, po nieważ jej ciało potrzebuje oczyszczenia. Główna zasada: „Im dłuższa menstruacja, tym bardziej zakwaszony jest organizm” nie obowiązuje jednak, gdy zażywane są na przykład pigułki antykoncepcyjne. Przez pozorną ciążę wydzielanych jest mniej kwasów niż jest to konieczne. Takie zatrzymanie i nagromadzenie wspomaga tworzenie się cellulitu.

Także w okresie ciąży i karmienia piersią dochodzi u kobiety do zatrzymania kwasów i substancji szkodliwych, co może się objawić podrażnieniem  skóry, nagromadzeniem wody, cellulitem itp. Generalnie miesiączka jest obecnie uważana za uciążliwość, a przecież posiada ona zdecydowane zalety. Dzięki niej kobiety dysponują dodatkową funkcją wydalniczą, która pomaga im zachować urodę i dlatego są nazywane „płcią piękną”.
Poza tym żyją przeciętnie 5 – 10 lat dłużej niż mężczyźni. Z tego powodu przy nadmiarze kwasów i tłuszczów występują u nich także miesięczne wahania fizyczne i psychiczne, zwłaszcza przed okresem, które nie wystąpiłyby przy zdrowym sposobie życia i odżywiania.

Gdy w okresie przekwitania lub po nim miesiączka ustaje, dochodzi często do tzw. dolegliwości wieku przejściowego. Pomocne są wówczas naturalne sposoby jak wzmocnienie przemiany materii przez zasadotwórcze substancje witalne i zasadowe kąpiele, które mogą być wykorzystane jako tak zwane miesiączki zastępcze.

Cztery stopnie zwalczania cellulitu według doktor Renate Collier

terapia antycellulitowa 3Moja Kuracja Antycellulitowa zmierza w kierunku usunięcia zgrubień fałd skórnych, które przy cellulicie pokazują się na udach, pośladkach, brzuchu, biodrach i ramionach. Normalna fałda skórna zdrowej kobiety ma grubość 2 - 4 mm.

Które kwasy wspomagają powstanie cellulitu?

 • Mięso i przetwory mięsne - Kwas moczowy
 • Wieprzowina, jajka - Kwas siarkowy, moczowy i az
 • Słodycze, cukier, produkty zbożowe z białej mąki - Kwas octowy
 • Substancje słodzące - Kwas mrówkowy
 • Słodkie napoje gazowane - Kwas octowy, fosforowy
 • Kawa, czarna herbata, czerwone wino - Tanina
 • Środki przeciwbólowe - Kwas acetylosalicylowy
 • Nadwyrężenie fizyczne - Kwas mlekowy
 • Brak ruchu - Kwas węglowy
 • Stres, złość - Kwas solny

W zdrowym odżywianiu ważna jest ilość! Można i trzeba jeść kompensacyjnie, wyrównując każdy posiłek zawierający kwas pożywieniem zasadotwórczym oraz zasadową pielęgnacją ciała.

Złogi cellulitowe są rozpuszczalne

Przy skutecznym oczyszczaniu i regenerowaniu tkanki cellulitowej zanieczyszczonej złogami sprawdził się testowany przez wiele lat program czterech filarów „Moja Kuracja Antycellulitowa”.

 • Filar 1: Zasadotwórcze pożywienie
 • Filar 2: Ruch bez przeciążenia
 • Filar 3: Usuwanie złogów
 • Filar 4: Zabiegi w salonie kosmetycznym

Aby podczas kuracji zapewnić skuteczne usunięcie cellulitu należy konsekwentnie realizować te cztery elementy w różnych kombinacjach.

Naukowy zespół firmy Jentschura International GmbH zbadał przyczyny powstawania cellulitu i we współpracy z instytutem ReVital 24 w Stuttgarcie stworzył program oczyszczania i regeneracji skóry i tkanki cellulitowej.

Tydzień kuracji antycellulitowej:

● Trzy dni usuwania złogów
● Cztery dni normalnego odżywiania z przewagą  żywności zasadowej
● Trzy formy ruchu
● Dwa sposoby domowe
● Jeden do dwóch zabiegów w salonie kosmetycznym

Filar 1

terapia antycellulitowa 4Zasadotwórcze pożywienie

Przestawienie się na inny sposób odżywiania pomaga w usunięciu cellulitu na stałe. Dzięki zmniejszonej ilości przyjmowanych z pokarmem kwasów unika się ich magazynowania w tkankach. Można stymulować przemianę materii i wzmacniać tkanki, dzięki substancjom witalnym pochodzącym z 
naturalnych wysokowartościowych produktów spożywczych.

Zalecana przez Moją Kurację Antycellulitową zasadotwórcza i w pełni wartościowa wegetariańska żywność to duża ilość warzyw, surówek i owoców oraz molekularnie kompleksowy roślinny środek spożywczy, np. Siła Roślin (WurzelKraft). Nazywamy go molekularnie kompleksowym, ponieważ zawiera wszystkie istniejące w wybranych przez nas 100 roślinach substancje witalne jak np. związki mineralne, witaminy i pozostałe składniki bioaktywne, jakie natura oddaje nam ludziom do dyspozycji.

Przez zwiększenie ilości dostarczanych wartościowych substancji witalnych kwasy i substancje szkodliwe są wyłapywane i neutralizowane i tym samym przygotowywane do wydalania. Dodatkowo mogą zostać wyrównane istniejące deficyty substancji witalnych. Wzmożona dostawa związków mineralnych do organizmu podczas Mojej Kuracji Antycellulitowej w istotny sposób wpływa na przemianę materii, a także jest skutecznym i koniecznym wsparciem dla nerek podczas wydalania kwasów.

Obciążona tkanka cellulitowa zostaje oczyszczona i ponownie wzmocniona, a własne zasoby związków mineralnych znajdujących się w skórze, włosach, paznokciach, chrząstkach i kościach mogą się regenerować.

W trakcie trwania Mojej Kuracji Antycellulitowej zasadowe pożywienie powinniśmy uzupełniać codziennie płynami w ilości ok. ½-1 lub więcej litra herbaty ziołowej rozpuszczającej złogi i ok. 1 – 1 ½ litra wody niegazowanej. Spożywanie cukru i środków słodzących w czasie kuracji należy silnie zredukować lub nawet zupełnie zaniechać.

Jako zasadotwórczy wariant śniadaniowy polecamy na przykład lekkostrawną i bardzo smaczną kaszkę z prosem i gryką, np. Poranny Posiłek (MorgenStund’), której smak można ulepszyć dodając według uznania owoce, orzechy, Siłę Roślin (WurzelKraft) itp.

Jedzenie pokarmu w przeważającej mierze roślinnego ogranicza ilość tłuszczu i kalorii, dzięki czemu oprócz likwidowania cellulitu często osiągana jest jakże pożądana redukcja wagi ciała.

terapia antycellulitowa 5Filar 2

Ruch bez przeciążenia

Przez zaplanowany ruch na świeżym powietrzu i regularny trening mięśni pobudzamy nasz układ krwionośny i przemianę materii. Jednocześnie podnosi się przemiana podstawowa i wzrasta spalanie kalorii, w wyniku czego przyspieszone zostaje usuwanie złogów i regeneracja tkanki cellulitowej.

Tak samo poprawia się stosunek masy mięśni do ilości tłuszczu. Masa mięśni, nasz „piec spalający kalorie” wzrasta, a stosunkowy udział tłuszczu spada.

Podczas uprawiania sportu jest niezwykle ważne, aby na dłuższy czas nie dostać zadyszki oraz by poszczególne grupy mięśni nie były przeciążone. W wyniku fizycznego przemęczenia, przy występującym niedotlenieniu mięśni powstaje nadmiar kwasów, na przykład kwasu mlekowego.

Nadmierne zakwaszenie przyczynia się w pierwszej kolejności do odmineralizowania i tym samym osłabienia tkanki łącznej. W kolejnym etapie zneutralizowane kwasy odkładają się w osłabionej tkance łącznej razem z tłuszczem i wodą jako trwałe złogi. Nie zdajemy sobie sprawy, że pomarańczową skórkę można sobie perfekcyjnie wytrenować. Dotyczy to także sportowców wyczynowych, którzy przez nadmiar aktywności sportowej mogą się nabawić cellulitu! Mówi się wówczas o cellulicie kwasu mlekowego.

Regularny ruch na świeżym powietrzu bez nadmiernego przemęczenia jak na przykład wędrowanie, spacerowanie, jeżdżenie na rowerze, gimnastyka itp. powinien być stałym elementem naszego programu. W Mojej Kuracji Antycellulitowej zalecamy ruch zgodnie z trzema nakazami zdrowego sportu Petera i Rolanda Jentschury:

„Najpierw zmineralizować zasadotwórczo!”

„Później odkwasić zasadowo!”

„Nieprzerwanie regenerować!”

Filar 3

terapia antycellulitowa 6Usuwanie złogów

Jednym ze sposobów usuwania złogów jest stosowanie w zaciszu domowym zasadowej pielęgnacji ciała w postaci kąpieli całego ciała i stóp oraz zasadowych kompresów. Używane przy tym środki o wartości pH ok. 8,5, powodując wyrównanie stężenia, wspomagają wydalanie szkodliwych kwasów i substancji przez skórę i błony śluzowe.

Zwłaszcza ługowa kąpiel całego ciała powinna trwać czasami przez dwie do trzech godzin lub dłużej, aby jej działanie długo się utrzymywało. Do wanny należy wówczas wsypać albo od razu więcej niż zwykle zasadowej soli do kąpieli, albo po jednej-dwóch godzinach dodać zawartość jednej do dwóch nakrętek. Oczywiście można też przygotować nową kąpiel.

Polecamy przynajmniej dwie zasadowe kąpiele na siedząco lub całego ciała i trzy zasadowe kąpiele stóp na tydzień. Każda z nich powinna trwać przynajmniej 30 – 90 minut w temperaturze 36 – 38° C.

terapia antycellulitowa 7Szczotkowanie w kierunku zstępującym

Aby skutecznie pobudzić proces przemiany materii i wspomóc wydalanie szkodliwych substancji zalecane jest, podczas kąpieli całego ciała lub tylko stóp, szczotkowanie ciała w kierunku zstępującym co dziesięć minut.

Oznacza to, że szczotkujemy wybierając najkrótszą drogę – w kierunku najbliższego miejsca ujścia:

 • w kierunku czubków palców i stóp
 • w kierunku pach
 • w kierunku pachwin

terapia antycellulitowa 8

Polecamy również suche masaże szczotką, które poprawiają ukrwienie i pobudzają przemianę materii oraz wspomagają odtransportowanie złogów.

terapia antycellulitowa 9Rada:

Mankiety Zasadowe (BasischeStulpen) noszone w ciągu dnia i Rajstopy Zasadowe  (BasischeStrümpfe) nakładane na noc poprawiają generalnie nasze samopoczucie bez dodatkowego nakładu czasu.

Przygotowanie zasadowych rajstop bądź mankietów:

W ½ litra ciepłej wody rozpuścić czubatą łyżeczkę zasadowo-mineralnej soli do kąpieli. Do tak przygotowanego roztworu włożyć cienkie rajstopy bawełniane lub mankiety, następnie mocno wykręcić i  nałożyć na nogi bądź ramiona. Mankiety można nosić bez przykrycia lub pod ubraniem. Na rajstopy należy naciągnąć suche rajstopy zewnętrzne z wełny strzyżonej.

Filar 4

Zabiegi usuwania złogów w salonie kosmetycznym


W celu intensywnego pobudzenia przepływu krwi i przemiany materii Moja Kuracja Antycellulitowa przewiduje dodatkowo, oprócz domowych sposobów, specjalne profesjonalne zabiegi antycellulitowe.

Polecamy skorzystać w tygodniu z jednego lub dwóch profesjonalnych zabiegów w salonie kosmetycznym.

terapia antycellulitowa 10Takie profesjonalne zabiegi w zależności od wyposażenia salonu kosmetycznego to:

 • Peeling solny zasadową solą do kąpieli
 • Owinięcie ciała bandażem z zastosowaniem specjalnych ekstraktów roślinnych
 • Kompresy zasadowe z użyciem zasadowej soli do kąpieli
 • Ręczny masaż ścierający lub przy użyciu aparatu
 • Ręczny lub mechaniczny drenaż limfatyczny i inne

Moja dziesięciotygodniowa Kuracja Antycellulitowa

Zasadotwórcze substancje witalne 1 - 2 łyżeczek 3 x dziennie rano, w południe, wieczorem

Na śniadanie kaszka z prosa i gryki

Zasadowe kuracje domowe

Kąpiel całego ciała
30 – 90 minut
Kąpiel stóp 
30 – 90 minut

1 – 2 razy na tydzień  
2 – 3 razy na tydzień 

Przy tym co dziesięć minut szczotkowanie w kierunku zstępującym

Profesjonalne zabiegi w 
salonie kosmetyczny

 

1 – 2 razy na tydzień

Herbata ziołowa

½ – 1 litra lub więce

na dzień

Woda niegazowana

1 – 1½ litr

na dzień

Zasadowe lewatywy

 

jeden do dwóch razy w miesiącu

Dowolnie często: zasadowe prysznice z peelingiem solnym, szczotkowanie na sucho, zasadowa kąpiel parowa

Moja Kuracja Antycellulitowa w skrócie

 • Redukcja kwasów i substancji szkodliwych pochodzących ze środków spożywczych, błędnego odżywiania się, fizycznego przeciążenia, stresu itd.
 • Pożywienie bogate w substancje witalne, molekularnie kompleksowe, zasadotwórcze, roślinne artykuły spożywcze
 • Zwiększenie ilości płynów do 2 – 2½ litra na dzień, z tego ok. ½ – 1 litra lub więcej rozpuszczającej złogi herbaty ziołowej i przynajmniej 1 – 1½ litra wody, najlepiej niegazowanej
 • Odprowadzanie kwasów i substancji szkodliwych przez skórę i błony śluzowe przy pomocy zasadowych kąpieli stóp i całego ciała, zasadowych kompresów, płukanek itd.
 • Szczotkowanie w kierunku zstępującym
 • Regularny ruch bez przemęczenia
 • Profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne w salonie kosmetycznymdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl